برش انواع فلزات با استفاده از دستگاه cnc

برش انواع فلزات 

در گذشته با توجه به نبود دستگاه برش فلزات با استفاده از لیزر، برش فلزات به روش های مکانیکی صورت می گرفت. البته هنوز هم در بسیاری از موارد و برای کارهای کوچک و برش هایی که از لحاظ کیفیت برش کمتر حائز اهمیت هستند؛ از روش برش مکانیکی برای برش دادن فلزات استفاده می کنند. اما امروزه شاهد پیشرفت صنعت به ویژه در بخش برش لیزری فلزات هستیم. 
در برش لیزر فلزات به دلیل عدم تماس مستقیم کاتر با ورق در حال برش کیفیت برش بسیار بالا خواهد بود. این از ویژگی های بارز نور لیزر و دستگاه های برش لیزری پیشرفته از نوع cnc می باشد. نور لیزری ویژگی های مختص به خود را دارد که شامل تک رنگی بودن، درخشندگی بسیار بالا و انسجام نور می باشد. زمانی که اجزای مغناطیسی و الکتریکی هم طراز باشند لیزر منجسم در نظر گرفته می شود. پرتوهای لیزری پراش بسیار کمتری دارند و این بدین معنی است که شدت و قدرت کمتری را در مسیر خود از دست می دهند.

آیا دستگاه برش لیزر فلزات تنها برای ورق آهنی st37 معمولی  می باشد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که دستگاه های برش لیزری فلزات، جدا از ورقهای سیاه و آهن معمولی کل متریال ها وآلیاژهای دیگر را شامل می شود از جمله آلومینیوم، گالوانیزه، ورقهای رنگی و ورقهای استنلس استیل که بسیار مهم و پرکاربرد هستند. لازم به ذکر می باشد که در برش ورق های فلزی سایز و ابعاد و ضخامت مهم نیست و برش و حکاکی و خمکاری به راحتی و با بهترین کیفیت قابل اجرا می باشد. 

آیا در برش انواع فلزات، دستگاه لیزر فقط قابلیت برش مستقیم را دارد؟ 

مواقعی که از برش لیزری صحبت می شود، اشعه ی لیزر و پرتوهای لیزر به عنوان ماده برش و کل مجموعه دستگاه لیزر در چگونگی برش ایفای نقش می کنند. دستگاه های cnc برش لیزر این توانایی را دارند که برش را با هر زاویه، درجه، مقیاس و با هر نوع پیچیدگی به انجام برسانند که این قابلیت در دیگر دستگاه های مشابه وجود ندارد. 

برش لیزری سی ان سی فلزات

آیا دستگاه برش لیزر سی ان سی cnc توانایی حکاکی را نیز دارد؟ 

دستگاه های cnc علاوه بر برش انواع فلزات که اصلی ترین و پرکاربرد ترین توانایی این دستگاه است، به راحتی می تواند نوشته و اعداد و دیگر متن های مورد نظر را با هر نوع پیچیدگی و طراحی، برش بزند. مشتریان عزیز می توانند به فتح لیزر مراجعه کنند و سپس طرح مورد نظر خود را اعلام و یا اینکه قبلا با نرم افزار نقشه کشی اتوکد آن را طراحی نموده و به فتح لیزر تحویل دهند. پس از تحویل، طبق نقشه دریافتی عملیات برش و حکاکی با دستگاه های پیشرفته آلمانی به انجام می رسد. بسیاری از دستگاه های برش لیزر جدا از کار برش و حکاکی بر روی فلزات مختلف ، توانایی جوشکاری را نیز با توجه به تکنولوزی پرتوهای لیزر دارند. جوش بسیار دقیق و با کیفیت که اصلا در روش دستی ما شاهد آن نخواهیم بود. این روش چند سالی است که به عرصه صنعت وارد شده است اما به دلیل هزینه بالای این روش، تنها برای کارهایی که دقت و کیفیت بسیار بالا برای آن ها مهم است استفاده می شود. 

فتح لیزر خدمات برش لیزری فلزات را با تضمین بهترین کیفیت و سرعت به انجام خواهد رساند.

نظرات