خمکاری ورقهای فلزی به چه صورت است؟

خمکاری ورقهای فلزی با دستگاه های خم پیشرفته

خمکاری از بخش های حیاتی صنعت می باشد که در بخش ساخت و نصب تجهیزات بسیار کاربرد دارد. امروزه دستگاه های خم بسیار پیشرفته و دقیق می باشند. به عبارتی سی ان سی و در بعضی موارد کاملا کامپیوتری هستند. از این فرآیند برای تولید باکس های فلزی در صنایع الکترونیکی، الکتریکی، ساختمان، دامداری، کشاورزی، غذایی و… می توان استفاده کرد. در واقع بیشتر موارد فلزی موجود به ویژه مواردی که اصل متریال آن ها ورقهای فلزی می باشند، با استفاده از دستگاه خم، به شکل مورد نظر در می آیند. خمکاری فلز باعث ایجاد کشش و فشار در فلز می شود. نکته مهمی که در خمکاری بایستی به آن توجه داشت این است که خواص ماده در خمکاری بسیار حائز اهمیت است. دستگاه‌های خمکاری می‌توانند عمليات خم‌کاری را روی ورقهای فلزی به ضخامت تنها چند میلی‌متر تا قطعاتی به طول ده‌ها متر بر روی بزرگ‌ترین ماشین‌آلات صنعتی، انجام دهند. در انواع کارهای ورقکاری به موارد زیادی برخورد می‌کنیم که برای تأمین فرم مورد نظر، افزایش مقاومت در مقابل خمش، جلوگیری از آسیب به دست، ایجاد اتصال و غیره نیاز به خمکاری وجود دارد. وسایل و ماشین آلاتی که برای این منظور بکار می‌روند متنوع بوده و با هر کدام می‌توان خم‌های معینی را بوجود آورد.
در فلزات با توجه به استحکام کششی و انعطاف پذیری بالایی که دارند، می توان تغییراتی را در فرم و شکل اولیه آن ها ایجاد کرد. تغییرات دائمی که اصطلاحا به آن تغییر شکل پلاستیک می گویند. یکی از تغییر شکل های آسان و ساده همان خمکاری می باشد. مواقعی که خمکاری بر روی فلز اعمال می شود با سه لایه مواجه می شویم لایه تحت کشش که اگر ورق فلزی صافی را در نظر بگیریم، یک قسمت آن را نود درجه خم کرده باشیم لایه خارجی خم همان لایه ای خواهد بود که تحت کشش واقع می شود و لایه داخلی تحت فشار قرار گرفته که به آن لایه ی فشاری می گویند. همچنین بین لایه های فشاری و کششی لایه یی خنثی وجود دارد که بدون تغییر باقی می ماند. قابلیت خمکاری فولاد های آلیاژی بستگی به اندازه کربن آن ها دارد و هر چقد مقدار کربن بیشتر باشد قابلیت خمکاری آن ها کمتر است. چدن یکی از مواردی است که قابلیت خمکاری را ندارد. اما بیشتر فلزات در حالت سرد و عادی به راحتی قابلیت خمکاری را دارند اما دسته ای دیگر را پس از گرم کردن می توان خم کرد. مانند منزیم و روی. قطعاتی که انعطاف پذیری کمتری دارند با اعمال خم زیاد دچار گسیختگی ذرات و در نهایت ترک خوردن می شوند. برای جلوگیری از این رویداد ما باید شعاع خمکاری را متناسب با جنس متریال و نوع کار در نظر بگیریم. اندازه شعاع خمش به عواملی مانند انعطاف پذیری، زاویه خم، ضخامت قطعه کار بستگی دارد. هرچه جنس سخت تر و ضخامت ورق و زاویه خم کمتر باشد برگشت پذیری بیشتر می شود. برای کارهای ساده و جزئی و تسمه های خیلی نازک خمکاری را می توان با دست انجام داد. 
در بسیاری از کارهای صنعتی که به تولید یک یا چند نوع کالای صنعتی منجر می شود و در فرآیند ساخت به خمکاری نوع خاصی از متریال نیاز دارند ،از قالب های آماده برای خمکاری استفاده می شود که پس از طراحی و ساختن قالب مورد نظر با استفاده از دستگاه های پرس عملیات خمکاری انجام می شود. البته ممکن است برای رسیدن به شکل مورد نظر هم زمان از چندین قالب استفاده شود. 

خمکاری ورق با سی ان سی

خمکاری گرم 

فلزات در دمای بالا خاصیت پلاستیکی پیدا می کنند و قابلیت خمکاری در آن ها بیشتر می شود لذا می توان فلزاتی که قابلیت کمی برای خمکاری دارند را با گرم کردن به عملیات خمکاری نزدیک کرد. 

دستگاه خم cnc سی ان سی 

دستگاه خم سی ان سی cnc با قابلیت برنامه نویسی و همچنین وارد کردن اطلاعات مورد نیاز جهت خمکاری از قبیل شعاع خم، زاویه خم، جنس ورق و ضخامت آن به راحتی خمکاری را انجام می دهد. خمکاری محدودیتی برای ضخامت های نازک و حساس را ندارد. با توجه به سی ان سی cnc بودن این دستگاه ها دقت و سرعت خمکاری بسیار بالا بوده لذا برای خمکاری انبوه می توان از دستگاه خم cnc سی ان سی بهره برد.

 

نظرات