پانچ CNC - پانچ ورق و خدمات پانچ CNC | فتح لیزر

پانچ ورق چیست؟

سوراخ کاری و ایجاد حفره یا برجستگی در انواع متریال های موجود اعم از ورق های فلزی و کاغذی تا چوبی را می توان تعریف کلی پانچ دانست. در فرهنگ فارسی معین کلمه پانچ به این صورت معنا شده است: دستگاه یا وسیله ای که کاغذها را با آن سوراخ و باطل کنند مانند منگنه و... . پانچ ورق نیز یک فرآیند شکل‌دهی فلزات است که در آن با استفاده از یک پرس پانچ، به ابزاری به نام پانچ نیرو وارد می‌شود تا به داخل قطعه فلزی وارد شده و با برش دادن قطعه، در آن سوراخ ایجاد کند. غالباً پانچ پس از عبور از قطعه و سوراخ کردن آن، به یک حفره حدیده در زیر قطعه وارد می‌گردد. در عملیات پانچ ورق، یک تکه قراضه فلزی که از محل سوراخ بریده می‌شود، به داخل حفره حدیده می‌افتد. بسته به نوع و جنس قطعه‌ای که پانچ می‌شود، این قطعات قراضه ممکن است بازیافت شده و دوباره استفاده شوند یا دور ریخته شوند.

ورق پانچ شده

پانچ ورق فلزی با دستگاه  CNC

یکی از روش های نوین برش و فرم دهی انواع ورق های فلزی و غیر فلزی و کامپوزیت ها استفاده از پانچ CNC می باشد که قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فردی برای ساخت و نصب قطعات پیچده فلزی و غیر فلزی و کامپوزیت ها در هر صنعتی مانند هواپیماسازی، ساختمان و آسانسور سازی، تابلو سازی را فراهم می آورد.

ابعاد و متریال مختلف جهت پانچ ورقCNC:

جنس ورق(متریال)

ضخامت

طول

عرض

ورق آهن(استیل)

6mm

2000mm

1000mm

ورق استنلس استیل

4mm

2000mm

1000mm

ورق آلومینیوم

4mm

2000mm

1000mm

سایر فلزات سوپر الیاژ

4mm

2000mm

1000mm

 

پانچ cnc در صنعت

در بخش صنعت از دیرباز تا کنون تکنولوژی پانچ نقش مهمی را برعهده داشته و به عبارتی باید گفت بخش جدایی ناپذیری از صنعت به شمار می رود که همواره با پیشرفت تکنولوژی، صنعت پانچ نیز در حال پیشرفت است. امروزه به روز ترین دستگاه ها که تماما کامپیوتری و سیستم عاملی هستند در بازار و صنعت موجود هستند. فتح لیزر با داشتن دستگاه های آلمانی پیشرفته که تماما کامپیوتری و سی ان سی است انواع خدمات مربوط به پانچ از جمله پانچ و سوراخ کاری ورقهای فلزی اعم از آهن – استیل – آلومینیوم – ورقهای روغنی و گالوانیزه ای و...که ابعاد، سایز و ضخامت های مختلف را شامل می شود را به انجام می رساند.

مزایای سفارش پانچ CNC به فتح لیزر

  1. سرعت بسیار بالا در برش و فرم دهی قطعات
  2. دقت بسیار بالا در اشکال پیچیده
  3. فرم دهی و ایجاد اشکال دلخواه و پیچیده ورق فلزی و غیر فلزی
  4. صافی سطح بالا در برش ها و سوراخ کاری ها
  5. ضایعات کم متریال
  6. ایجا سورخ و شیارهای بسیار ریز تا1 میلیمتر با توجه به جنس و ضخامت فلز
  7. امکان ایجاد همزمان چندین قطعه در یک ورق همزمان
  8. امکان ایجاد حکاکی و برش همزمان بر روی ورق در یک زمان کاری

پانچ ورق فلزی

 

خدمات پانچ ورق که توسط دستگاه پانچ پیشرفته آلمانی صورت می گیرد شامل کلیه عملیات سوراخ کاری و برشکاری و حکاکی و همچنین برجستگی و ... در ورقهای فلزی را شامل می شود. دستگاه پانچ سی ان سی فتح لیزر این قابلیت ها  را در بالاترین توان ممکن به انجام می رساند. دقت و درستی کار در عملیات ورقکاری و پانچ و لیزر در اولویت مجموعه فتح لیزر قرار دارد. همانطور که می دانید با پیشرفت تکنولوژی های جدید، برشکاری ورق‌های فلزی با استفاده از  سی  ان سی  انجام می شود، چرا که آن‌ها، این کار را دقیق‌تر انجام می‌دهند و دستگاه پانچ سی ان سی فتح لیزر دارای این قابلیت می باشد که با استفاده از نیروی مجرب و دستگاه پانچ پیشرفته آلمانی عملیات سوراخکاری و پانچ و برش را به نحو احسن طبق خواسته مشتری عزیز به انجام برساند. در روش برش با پانچ برای برش هر شکل دو بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرد که ابتدا طرح مورد نظر به فایل و نقشه قابل دریافت دستگاه پانچ تبدیل می شود که باید بدانیم خود این عملیات یعنی تبدیل طرح دریافتی که باید به صورت فایل اتوکدی و ارسال فایل قابل خوانش به  دستگاه  پانچ باشد. شامل زمان کمی می باشد و بعد از آن که نقشه به دستگاه ارسال گردید با نصب ابزارهای خاص پانچ و گذاشتن ورق بر روی دستگاه پانچ عملیات توسط دستگاه پانچ و با نظارت اپراتور شروع می شود. قابل بیان است که بدانیم سرعت پانچ بالا می باشد لذا همراهان گرامی ما باید این اطمینان خاطر را داشته باشند که عملیات ورقکاری آن ها هم در بخش خدمات برش لیزر و هم پانچ و خمکاری cnc با هر تیراژ ممکن با بالاترین کیفیت و سرعت انجام می گیرد.

 

فتح لیزر با دارا بودن کادری مجرب و متخصص در زمینه مهندسی مکانیک، ارائه دهنده خدمات پانچ CNC با استفاده از تجهیزات حرفه ای CNC می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت خدمات پانچ CNC با ما تماس بگیرید.