پانچ استیل به چه صورت است

با پیشرفت و توسعه تکنولوژی و ماشین آلات وابسته صنعتی، در اکثر صنایع و فرایندهای تولید قطعات و سازه‌ها تغییرات قابل توجهی مشاهده شده است. به طوریکه با مقایسه قطعات و سازه های نسل جدید و قدیم می توان به روشنی به این تغییرات دسترسی پیدا کرد و بتوان آن را لمس نمود. یکی از این عوامل که نقش پر رنگ‌تری در این زمینه دارد استفاده از ماشین آلات کنترل عددی یا همان CNC ها می باشند که توانسته اند نقش انسان و خطاهای موجود را به شدت کاهش دهند.CNC  سی ان سی ها در حال حاضر تقریبا در اکثر دستگاههای تولید قطعات بکار می‌روند و جزو لاینفک فرایندهای ساخت و تولید می‌باشند. به عنوان نمونه می‌توان به پانچها که شامل پانچ استیل و پانچ آهن و واتر جت ها، برش لیزری ورق، فرزها و ماشین تراش ها می‌شود، اشاره کرد. خدمات سی ان سی پانچ برش ورق طیف  وسیعی از اشکال و قطعات را در بر می‌گیرد که یکی از آنها ورق استیل پانچ شده یا خدمات پانچ ورق استیل می باشد.

پانچ ورق استیل

پانچ ها در حقیقت دستگاههای برش و شکل دهی و فرم دهی فلزات هستند که در انواع و اشکال مختلفی به‌کار می روند و بسته به نوع دستگاه می‌تواند کارایی‌های مختلفی داشته باشند. عمومی ترین نوع پانچ ها، پانچ های سی ان سی CNC بوده که برای پانچ استیل و پانچ  آهن و گالوانیزه و کامپوزیتها بکار می روند. بخاطر اهمیت و قیمت زیاد ورقهای استنلس استیل همیشه استفاده از دستگاه های اتوماتیک از جایگاه ویژه‌ای برخوردار می باشند. تا بتوان با کاهش خطاهای برش و ساخت کمترین هدر رفت را در ساخت و تولید یک قطعه داشته باشیم. برای شروع عملیات پانچ سی ان سی در ورق استیل ابتدا باید طراحی اولیه در نرم افزارهای رایج مانند AUTO CAD ,SOLID WORKS ,CATIA ,  و ... انجام شود و فایل مربوطه به نرم افزار مختص دستگاه، انتقال یابد تا بتوان آن را به جی‌کدهای مختص هر دستگاه تبدیل کرد و فرایند پانچینگ و برش را روی ورق استیل انجام داد. بعد از انجام و تبدیل کدها ورق استیل پانچ شده و آماده برای کارهای بعدی یا فرایندهای دیگر ساخت مانند خمکاری و جوشکاری و .. می‌شود. دستگاه های پانچ قادر هستند در صفحه یا در محورهای طولی و عرضی حرکت کنند، لذا دانستن این نکته که این دستگاه ها در صفحه حرکت می‌کنند، حائز اهمیت می باشد. خدمات پانچ استیل دارای مزایا و معایبی است که به عنوان نقاط قوت و ضعف آن محسوب می‌شود بطوریکه سرعت بالا در تولید و تیراژ بالا و قیمت تمام شده و ایجاد اشکال هندسی منظم مانند دایره، مربع، لوزی و مستطیل و مثلث از نقاط قوت پانچ  استیل و پانچ آهن محسوب می‌شود.  از نقاط ضعف آن می توان به عدم برش خوب اشکال پیچیده و قوسهای نامتعارف، محدودیت در ضخامت بالای ورق و در بعضی مواقع ایجاد پلیسه و نیز استفاده از سنبه و ماتریس های زیاد را نام برد.

در مجموعه فتح لیزر خدمات متنوعی مانند ساخت انواع مجموعه ها ، خدمات پانچ سی ان سیCNC ، خمکاری سی ان سیCNC،  برش لیزری فلزات، برش لیزر آهن، خدمات برش لیزر استیل، خدمات برش لیزر آلومینیوم و پرسکاری و آهنگری را ارائه می‌دهد. جهت اطلاع از نحوه انجام خدمات می توان با شماره ها و ایمیل و آدرس‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید و از نحوه خدمات رسانی اطلاع پیدا کنید.

نظرات