برش لیزری چیست و چه مزایایی دارد؟

برش لیزری با دستگاه برش لیزر cnc

برش لیزری

برش راحت و با کیفیت به همراه بهره‌وری بالا و فراتر از روش‌های معمول و سنتی از مزایای برش لیزر سی ان سی cnc  می‌باشد. همانطور که می‌دانیم در بخش صنعت، هر کشوری تمام تلاش خود را متمرکز بر دقت، ظرافت و مهندسی شدن این امور، می‌کند. بنابراین دستگاه برش لیزر فلزات در این بخش نقش مهمی را ایفا می کند. امروزه تقریبا برای تمامی صنایع از برش لیزر سی ان سی cnc  برای برش فلزات آهنی و استیل و آلومینیوم و آلیاژی استفاده می‌شود. این دستگاه ها کاربرد واقعی و پتانسیل حقیقی فناوری‌های جدید در تولیدات صنعتی را دارند. این دستگاه‌ها به صورت کامل کامپیوتری و مهندسی شده هستند، به طوری که میزان خطاهای آن ها به حداقل  می‌رسد. دستگاه های برش لیزری سی ان سی cnc  برای انواع صنایع مختلف در بازار وجود دارد از جمله برش لیزری سی ان سی صنایع چوب، دستگاه برش لیزریcnc  فلزات مختلف، دستگاه برش لیزری طلا، برش لیزری پارچه، برش لیزر آهن و غیره ... .

مجموعه فتح لیزر با دارا بودن پیشرفته ترین دستگاه های برش لیزر سی ان سی cnc  آلمانی که از پیشرفته ترین و به روزترین دستگاه‌های روز دنیا می‌باشند، آماده ارائه خدمات برش لیزر می‌باشد.

نحوه محاسبه قیمت در برش لیزرcnc  برای برش لیزر ورق استیل، آهنی و آلومینوم

همانطور که می‌دانیم در هر زمینه‌ای خصوصا در انجام کارهای خدماتی با طیف گسترده‌ای از کارها و خدمات مختلف روبرو هستیم. محاسبه قیمت به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. در برش لیزر سی ان سی ورق استیل و استنلس استیل یکی از پارامترهای دخیل در محاسبه قیمت با توجه به گوناگونی فلزات و ورق‌های مختلف، گازهای اکسیژن و نیتروژن هستند. فتح لیزر در بیشتر موارد و به صورت استاندارد برای برش فلزاتی مانند آلومینیوم، استنلس استیل و گالوانیزه از گاز نیتروژن استفاده می‌کند که گاز حساس تر و ارزشمندتری از لحاظ قیمت با اکسیژن می باشد و  بر همین اساس نرخ برش ورق های سیاه معمولی با گاز نیتروژن بالاتر از برش ورق سیاه معمولی با گاز اکسیژن است.

برش ورق‌های فلزی با استفاده از دستگاه برش لیزری فلزات عموما بر حسب میلیمتر، جدا از بحث نوع فلز، نوع پیچیدگی نقشه برش و زمان اجرای برش و ضخامت ورق می‌باشد. لذا برای بدست آوردن و گرفتن پیش فاکتور هزینه برش ورق‌هایی که قصد برش لیزری سی ان سی آنها را دارید بهتر است با خود کارگاه در ارتباط باشید که پس از فرستادن نقشه برش و بررسی‌های مورد نیاز استعلام قیمت انجام گیرد.

فایل های قابل خوانش برای دستگاه برش لیزری سی ان سی cnc

محیط نرم افزاری دستگاه برش لیزری سی ان سی و همچنین دستگاه پانچ cnc   که متشکل از سه مرحله اساسی است.

  • مرحله اول : محیط اتوکد
  • مرحله دوم : محیط نست
  •  مرحله نهایی که به محیط لیزر یا پانچ ختم می‌شود.

 تنها فایل قابل خوانش و دسترسی برای اجرای این سه مرحله که به آن اشاره کردیم فایل  اتوکدی می باشد لذا مشتری گرامی هم برای استعلام قیمت و هم برای اجرای عملیات برش فایل، باید نقشه ارسالی خود را به صورت اتوکدی در اختیار فتح لیزر، قرار دهد.

مزایای برش لیزری cnc

  • سرعت بسیار بالای برش
  • دقت بسیار بالا که همین امر باعث برشی با کیفیت فوق العاده خواهد شد
  • برش در انواع سایز و ضخامت موجود در بازار
  • تولید و برش در تعداد بالا و همچنین سفارش نمونه
  • پرتی و ضایعات کم در برش لیزری سی ان سی CNC
  • هزینه کم نسبت به خدمات ارائه شده
نظرات