برش انواع ورق فلزی با استفاده از دستگاه cnc

برش انواع ورق فلزی با cnc سی ان سی 

دستگاه برش cnc برای انواع ورق فلزی می تواند کاربرد داشته باشد. فتح لیزر دارای دستگاه برش TRUMPF آلمانی که تماما کامپیوتری و سی ان سی CNC  می باشد. دستگاه سی ان سی قابلیت برش انواع ورق تخت فلزی از جمله برش ورق استنلس استیل، برش لیزری ورق آهنی، برش انواع ورق فلزی رنگی و غیره ... را دارد . لذا شما عزیزان می توانید جهت همکاری و ثبت سفارش برشکاری، خمکاری، پانچ، ساخت سازه های فلزی با فتح لیزر در ارتباط باشید. 

آیا دستگاه برش CNC سی ان سی توانایی حکاکی ورقهای فلزی را دارد؟ 

این دستگاه ها علاوه بر برش دقیق که با استفاده از اشعه لیزر صورت می گیرد، توانایی حکاکی بر روی ورقهای فلزی را در انواع سایز و طرح را دارد. حکاکی اعداد و اسم و یا لوگوی مورد نظر را می توان با بالاترین دقت و بدون ایجاد زایدگی و خرابی و پرتی در ورق انجام داد.  این موارد از ویژگی های بارز دستگاه برش لیزری فلزات می باشد. 

برش CNC ورق های آهنی 

ورق سیاه (ورق آهنی) که بیشتر مصارف ساختمانی را دارند و در بازار جزو پر فروشترین ورق ها می باشد که در اکثر ساختمان ها ، مکان های عمومی، صنایع مختلف و... بکار گیری می شود. در فرهنگ بازار بیشتر با اختصار  ST37  شناخته شده است که البته این علایم اختصاری نشان دهنده کیفیت و سختی و نرمی ورق و آهن می باشد . از نظر بارگذاری از ST33  شروع و در ST 52 پایان می گیرد. هرچه ورق از ST37 پایین تر باشد، ورق نرمتر خواهد بود. بسته به میزان بیشتر بودن کربن فلز سخت تر خواهد بود. دستگاه برش فتح لیزر به راحتی می تواند عملیات برش و حکاکی را بر روی ورقهای سیاه در انواع سایز و ضخامت مختلف را انجام دهد. 

برش لیزری فلزات به چه صورت است؟

برش و پانچ انواع ورق گالوانیزه با استفاده از دستگاه cnc

از ورق های سرد (روغنی) تولید می شود که ورق ها طی پروسه ای نسبتاً طولانی در تمام سطح ورق مقدار چندین میکرون فلز روی را در سطح ورق می نشانند تا ورق در مقابل زنگ زدگی مقاوم شود. باید بدانیم ورقهای گالوانیزه که تماما با روی پوشانیده می شوند در حالت خراش و برش و شکست نیز از زنگ زدن محفوظ می مانند. این ورق کاربردهای بسیار زیادی دارد مانند لوله بخاری، لوله ها ی آب و کابینت آشپزخانه و... . ورقهای گالوانیزه هم از لحاظ هزینه و هم از لحاظ کیفیت و تعمیر و نگهداری مقرون به صرفه هستند و هم در محیط های خورنده دارای طول عمر قابل توجهی می باشند. برای همین است که در اکثر صنایع از جمله برای سطح پوششی از این نوع ورق استفاده می کنند . فتح لیزر با داشتن دستگاه پیشرفته برش لیزری سی ان سی CNC ؛برش، پانچ و حکاکی انواع ورق گالوانیزه ای را انجام می دهد. لذا شما می توانید سفارش خود جهت برش لیزری، پانچ، خم و غیره را به ما بسپارید. 

برش انواع ورقهای رنگی با لیزر

اکثرا عملیات رنگ بر روی ورقهای گالوانیزه ای اعمال می شود و با توجه به رنگ کاری و جذابیت در لایه های بیرونی و در دسترس دید استفاده می شوند. از مشخصات عمومی آن ها می توان به چسپندگی به فوم، انعطاف و فرم پذیری و مقاوم در برابر خوردگی و... اشاره داشت.

برش ورقهای آلومینیومی 

دو عامل سبکی ورق آلومینیومی نسبت به ورق استیل و همچنین قیمت مناسب تر آلومینیوم، این نوع ورق را به یکی از پرکاربردترین ورقهای صنعتی تبدیل کرده است. آلومینیوم، عنصر شیمیایی است که در جدول تناوبی دارای علامت Al و عدد اتمی۱۳می‌باشد. آلومینیوم به صورت سنگ معدنی بوکسیت یافت می شود و در صنعت هوایی و دریایی بسیار کاربرد دارد. آلومینیوم فلزی نرم اما بسیار مقاوم می باشد که دارای ظاهری خاکستری و نقره ای می باشد. همچنین آلومینیوم در برابر خوردگی سبک و بسیار مقاوم می باشد. 

 

نظرات